RD Grup, Türkiye’de Isıtma Soğutma ve Klima sektöründe özgün ürün ve çözümler  yaratmak üzere, 2003 yılı başında hayata atılmıştır. RD grup,yaratıcı  ve dinamik organizasyon yapısını ortaklarının sektörün lider firmalarında edindiği 30 yılı aşan  deneyimleri ile birleştirerek çok geniş bir yelpazede ürün ve çözümler sunmaktadır.
Vizyonumuz, Sahip olduğumuz bilgi birikimini bir ArGe merkezi çevresinde birleştirerek ülkemizde ve global pazarlarda ISK alanında enerji verimliliğini sağlayacak ileri teknoloji çözümlerinin üretilmesinde ve yaygınlaştırılmasında öncülük yapmak ve bu yapısını sürekli  kılacak organizasyon yapısına sahip olmaktır.
FaaliyetlerimizRD Grup  mevcut faaliyet alanları, Ar-Ge,tasarım ,üretim  servis, satış ve danışmanlıktır.
Çözümlerimiz, ISK sektöründe son kullanıcının gereksinim duyduğu projeye özgü çözümleri geniş mühendislik birikimiyle üretmektedir. RD Grup Ar-Ge, üretim, projelendirme, servis, satış gibi geniş perspektifteki deneyimleri ile son kullanıcı ihtiyaçlarına pek çok farklı açıdan bakarak alternatif çözümler sunmaktadır. Çok farklı ihtiyaçları olan oteller, hastaneler, endüstriyel tesisler, ticari ve sosyal binalar ,kültürel faaliyetler ve spor amaçlı kullanılan binalar ,konutlar  gibi farklı uygulamalarda fark yaratan teknolojik sistem çözümleri üretme becerisine sahiptir. Kalite  ve alanındaki en ileri teknolojileri kullanma konusunda gösterdiği  özen ve çaba ile yaratılan  geniş ürün gamı, etkin servis hizmeti  ve çözüm ortaklarıyla RD Grup ihtiyaç duyulan her alanda doğru çözümler sunmaktadır.
Ürünlerimiz, RD Grup kendi tasarımları ve üretimleri  olan ürünlerin yanı sıra ihtiyaç duyulan farklı ürün gruplarını da  dış  pazarlardan temin etmekte ve müşterilerine  sunmaktadır.Farklı tip ve modellerde Isı ve Enerji Geri Kazanımlı  Havalandırma cihazları, Havuz Kliması ve Nem Alma Cihazları, Endirekt Adyabatik Modüllü Dış Hava Şartlandırma Cihazları, Polymer Eşanjörler   üretimi devam eden ürün gruplarıdır. 
Eğitim ve Danışmanlık, RD Grup uzun yıllar kazandığı deneyim ve bilgi birikimini sektör bünyesinde faaliyet gösteren ve ihtiyaç duyan kurum ve kuruluşlarla paylaşmaktadır.Bu  kapsamda  faaliyette bulunduğumuz sektöre Ürün Tasarımı  ve Geliştirme ,Laboratuvar ve Test sistemleri ,Ürün belgelendirme konularında danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.